In 1967 begonnen vier vrouwen in Seattle, Washington, in de Verenigde Staten aan de keukentafel met de voorbereiding van een bijeenkomst voor en door christenvrouwen. Alle vier hadden zij een verandering in hun persoonlijke leven meegemaakt door de Heilige Geest. Wat zij gevonden hadden, wilden zij ook aan anderen doorgeven.
Die eerste bijeenkomst werd bezocht door 150 vrouwen. Het vlammetje verspreidde zich en na Canada en Nieuw Zeeland bereikte het in 1974 ook Nederland en kon men met recht spreken van een ‘Network of caring women’.
Het groepje van vier vrouwen is uitgegroeid tot een Internationaal Bestuur van vijftien personen dat elke twee jaar een internationale conferentie organiseert die wordt bezocht door duizenden vrouwen uit de hele wereld.
Het internationale hoofdkwartier van Aglow is gehuisvest in een voormalige basisschool in Edmonds, Washington, in de Verenigde Staten. Een team van medewerksters is daar dagelijks bezig met de taken die nodig zijn om Aglow wereldwijd te doen functioneren.
Een internationaal bestuur van vijftien personen, waarvan de helft uit de andere werelddelen afkomstig is, komt één maal per jaar bij elkaar. Het doel van deze bijeenkomsten is de wil van de Heer te zoeken voor het werk van Aglow en de koers voor de komende periode te bepalen.